Vzťah? je to jel fráza, každodenná rutina alebo nevynahraditeľný pocit?

Autor: Milan Piško | 15.12.2016 o 19:37 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  107x

Vzťahy, každý deň sa vytvárajú nové, každý deň staré zanikajú. Prečo to tak je? prečo sa ľudia menia na základe doby, vplyvom druhých a už nedodržujú sľuby kotoré boli ešte pred mesiacom veľká priorita a motivácia do budúcnosti. 

Každý z nás to isto pozná, vzťahy medzi osobami ktoré sa dennodenne vytvárajú na základe určitých príležitostí, či to je už v práci, škole, športovej aktivite alebo kultúrnom podujatí. Prečo sa však vzťahy narúšajú na základe zlej nálady alebo za vplyvu druhej osoby?. Prečo je doba taká hlúpa že na základe zlej nálady majú ľudia potrebu uškodiť osobám ktoré si to vôbec nezaslúžia.

Vzťah- slovíčko ktoré sa vyskytuje azda v osude každého z nás. Ako karta ktorú používajú hráči v kasínach, či chlapi v krčme ktorý s ňou hrajú istú hru aj vzťah má dve strany. Vzťah môžme považovať ako akúsi vizitku nás, niečo čo nás prezentuje aký vlastne v skutočnosti sme. Všetci sa snažíme túto hru hrať férovo a čisto, aby sme vyťažili s toho len to najviac, avšak častokrát sa z čistej hry stáva podvod, lož ktorú si ani neuvedomujeme a niesme schopný prijať fakt že môžme našími činmi istú osobu sklamať, nahnevať, uraziť a v niektorých prípadoch aj stratiť, jednoducho povedané vzťah medzi osobami je akýmsi ukazovaťeľom snahy nás voči druhým.

Vzťah ktorý stroskotá na základe nedbanlivosti toho druhého nemusí byť vždy naša vina

Všetci to veľmi poznáme snažíme sa urobiť pre toho druhého najviac ako vieme, je to však dakedy dobré?.

Túto otázku si častokrát kladieme pri rozchode z bývalým partnerom/partnerkou, manželom či manželkou ale i aj keď ide o strateným dobrým kamarátom či blízkou osobou ktorá pre nás v živote veľmi urobila alebo mala pre nás veľký význam. Prečo je to tak?, prečo sa z človeka stane zo dňa na deň obrovský podrazák, človek ktorý sa tvári že ste v živote neviedli spoločnú cestu a že ste sa v skutočnosti nikdy ani nepoznali?. Tieto faktory ovplyvňujú častokrát skupiny ľudí ktoré človeka ovplyvnia až natolľko že sa rozhodne rozhodne ísť úplne inou cestou ako bol rozhodnutý včera alebo pred mesiacom.

Ako sa rozhodnúť správne a neubližovať osobám na ktorých nám záleží?

Každým dňom máme možnosť urobiť si iný deň ako bol ten predošlý, avšak nesmieme zabúdať na to čo sme sĺúbili druhým, pretože možno si ani neuvedomujeme že je to len malý sľub ale človek ktorý robil pre nás maximum potrebuje pomoc od nás práve dnes či už je to len obyčajná maličkosť alebo veľká vec, nesmieme zabúdať že ten človek tu pre nás bol v chvíľach ktoré sme aj my všetci potrebovali veľkú podporu, a možno sme si to ani neuvedomili ale tá osoba to s nami vtedy prežila, pomohla nám ale hlavne tu bola s nami. 

Čo nám môže priniesť vzťahová vzájomná tolerancia v živote?

Tolerancia vzťahov  nás môže priviesť na úplne iné myšlienky a privedie nám šťastný a spokojný život či už na základe malej alebo velkej podanej pomocnej ruky pre toho kto tú ruku naozaj potrebuje v živote častokrát viac ako ju potrebujeme.

Idú vianoce sviatky plné pokoja a kľudu, do tohto sviatku uplynie ešte pár dni preto spravme dobrý skutok pre ľudí ktorý si to zaslúžia a ktorým bude cez sviatky veselo možno aj vďaka nám. Stačí obyčajné prosím a ďakujem a svet sa úplne zmení, či už pre nás alebo toho druhého, nezabúdajme že si treba pomáhať a môžme si vybudovať niečo čo budem mať v tomto živote naozaj skutočnú hodnotu za ktorú si nekúpime nič.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?